Program do projektowania

Kiedy już wybudowałeś dom lub kupiłeś mieszkanie w bloku, czeka Cię jeszcze najtrudniejsze zadanie, mianowicie wystrój pomieszczeń. Jest to czynność o tyle trudna, iż obecnie na rynku odnajdziemy wiele rozwiązań aranżacyjnych, od których może aż rozboleć nas głowa, tym bardziej kiedy sami nie wiemy czy chcemy naszym pomieszczeniom nadać tradycyjny czy nowoczesny wygląd. W podjęciu decyzji zapewne bardzo pomocne będą nam programy do projektowania wnętrz, dzięki którym będziemy mogli wykonać rysunek kuchni oraz jej wizualizację w 3D. A, co najważniejsze większość tych oprogramowań jest darmowa i dostępna w sieci, w związku z czym możemy wykonać za ich pomocą kilka aranżacji kuchni i później spośród nich wybrać projekt, który najbardziej nam odpowiada.

Jakie są najlepsze darmowe programy do projektowania kuchni?

  • ALNO Kitchen Planner – aplikacja służąca do aranżacji kuchni, została ona udostępniona przez niemieckiego producenta mebli ALNO. Warto podkreślić to, iż dzięki temu oprogramowaniu możemy wnętrze kuchenne wyposażyć nie tylko w meble, ale i inne sprzęty, np. lodówkę, kuchenkę gazową czy zmywarkę. Na uwagę zasługuje fakt, iż program posiada w swej bibliotece mnóstwo elementów, w których możemy przebierać do woli. Poza tym, mamy również możliwość określenia stopnia natężenia oświetlenia.
  • IKEA Home Planner – Kitchen – jest to bardzo wygodny i łatwy w obsłudze program do projektowania kuchni. Otóż, podczas urządzania wnętrza kuchennego możemy korzystać z katalogu mebli IKEA. Ważne jest to, iż podczas wyboru określonych elementów możemy się także zapoznać z ich ceną, dzięki czemu możemy sprawdzić, ile dany projekt będzie nas kosztował. A, co najważniejsze użytkownicy oprogramowania mają możliwość określenia wielkości, wysokości, a także układu projektowanej kuchni.
  • KitchenDraw – jest to bardzo rozbudowany program, które może nam posłużyć nie tylko do projektowania kuchni, ale i łazienki. Trzeba zaznaczyć to, iż ta aplikacja nam zezwala nawet na projektowanie mebli na wymiar, co jest bardzo ważne w przypadku niewymiarowych pomieszczeń. Należy zwrócić uwagę na to, iż dzięki temu programowi możemy opracować kosztorys projektu, wykonać jego wizualizację w 3D. A, co ciekawe to oprogramowanie daje możliwość wykonania obrazu fotorealistycznego, bardzo zbliżonego do prawdziwego zdjęcia.
  • KD Max – system, który ma szerokie zastosowanie, ponieważ dzięki niemu możemy projektować nie tylko kuchnię, ale i inne wnętrza oraz meble. Warto podkreślić to, iż jest łatwy w obsłudze, posiada bogatą bazę elementów, a wykonanie ciekawego projektu zajmuje przeciętnie 15 minut. Niestety program jest płatny, ale możemy skorzystać z darmowej wersji próbnej ważnej przez 30 dni.